Clean-N-Safe

Preparat do czyszczenia parowników i skraplaczy. Rozjaśnia ściemniałe lamele.

Clean-N-Safe Preparat do czyszczenia chłodnic powietrza i skraplaczy

Działanie

  • czyszczący, rozjaśniający
  • usuwa brud, kurz, osady itp.

Przeznaczenie

  • skraplacze
  • parowniki

Zalety

  • bezkwasowy, pianowy, bezpieczny dla czyszczonych elementów
  • zawiera inhibitor korozji
  • również do mycia wysokociśnieniowego
  • do wyboru koncentraty (do 25 l gotowego do użycia płynu) lub aerozol

Szczegółowy opis

Preparat do czyszczenia parowników oraz skraplaczy w instalacjach  klimatyzacji i chłodniczych. Pozwala skutecznie usunąć zabrudzenia i osady z rur i lameli wymienników ciepła. Rozjaśnia ściemniałe powierzchnie.

 

Aktywna piana, jaka tworzy się po naniesieniu preparatu, rozpuszcza i obluzowuje zanieczyszczenia, które po chwili wystarczy spłukać wodą.


Clean-N-Safe jest bezpieczny w użyciu, nie uszkadza miedzi, aluminium ani stali. Nie powoduje korozji czyszczonych elementów wymienników, przyległych metalowych części, elementów spryskiwaczy używanych do rozpylania preparatu ani żadnych innych powierzchni. Co więcej - zawarty w składzie inhibitor korozji pozwala opóźnić jej rozwój.

W odróżnieniu od większości innych preparatów, Clean-N-Safe przeznaczony jest zarówno do mycia nisko- jak i wysokociśnieniowego. Czas czyszczenia skraca brak konieczności robienia przerwy pomiędzy płukaniem a kolejnym myciem (jeśli jest konieczne). Zależnie od stopnia zanieczyszczenia oraz oczekiwanej szybkości działania Clean-N-Safe może być stosowany jako koncentrat lub w rozcieńczeniu – co sprawia, że jest bardziej ekonomiczny w użyciu.

Oczyszczenie parowników i skraplaczy pozwala przywrócić im pierwotną, wysoką wydajność chłodniczą,  zmniejsza pobór energii oraz korzystnie wpływa na ich żywotność i bezawaryjność działania.

Stosowanie

Preparat dostępny jest w postaci koncentratu, w butli o pojemności 5l, a także w gotowym do użycia aerozolu. Płyn uzyskany z koncentratu może być nanoszony nisko- lub wysokociśnieniowo. Przy myciu parowników nie wymaga spłukiwania, a w przypadku skraplaczy zaleca się spłukanie (choć nie jest to konieczne), jeśli preparatu użyto bez rozcieńczania lub w rozcieńczeniu 1:1.


Koncentrat Clean-N-Safe - proporcje rozcieńczania oraz ilość gotowego płynu:
Zastosowanie Proporcja Gotowy płyn
Skraplacze - silnie zanieczyszczone bez rozcieńczania
lub 1:1
5 - 10 l
Skraplacze - średnio i lekko zanieczyszczone 1:2 lub 1:3 15 - 20 l
Parowniki klimatyzatorów, chłodnice powietrza od 1:3 do 1:4 20 - 25 l

Opakowania

Produkt Jednostkowe Zbiorcze
Clean-N-Safe - koncentrat 5 l 4 szt.
Clean-N-Safe - aerozol 0,57 kg 12 szt.

Atesty, dopuszczenia

Atest PZH (koncentrat)

Zobacz w sklepie

Wróć