Renewz

Preparat do czyszczenia skraplaczy i elektrofiltrów. Rozjaśnia ściemniałe lamele.

Renewz - preparat do czyszczenia skraplaczy, odtłuszcza i rozjaśnia

Działanie

  • czyszczący, odtłuszczający, rozjaśniający
  • usuwa brud, kurz, pył, osady, tłuszcze, smary, cząstki organiczne, rdzę, tlenki, osady tytoniowe

Przeznaczenie

  • skraplacze
  • elektroniczne filtry powietrza

Zalety

  • najsilniejszy spośród środków bezkwasowych, pianowy
  • doskonały do usuwania osadów tłuszczów kuchennych z wymienników ciepła oraz osadów tytoniowych z filtrów powietrza - idealny dla gastronomii
  • zawiera inhibitor korozji
  • do wyboru koncentrat (do 38 l płynu) lub aerozol

Szczegółowy opis

Bardzo silny, bezkwasowy preparat do czyszczenia i rozjaśniania lameli skraplaczy w urządzeniach klimatyzacyjnych i chłodniczych oraz do czyszczenia elektronicznych filtrów powietrza.Silna, powierzchniowo czynna piana dokładnie penetruje czyszczone powierzchnie. Rozpuszcza tłuszcze, smary, tlenki oraz inne zanieczyszczenia, obluzowuje i wypycha brud z przestrzeni pomiędzy lamelami, umożliwiając następnie spłukanie wodą całego zanieczyszczenia. W kilka minut powierzchnie metalowe stają się idealnie czyste, jasne oraz lśniące, a „przy okazji” pozbawione powłoki izolującej cieplnie – co pozytywnie wpływa na wydajność chłodniczą, żywotność i bezawaryjność pracy urządzeń oraz obniża koszty - pobieranej przez nie - energii.

 

Renewz doskonale czyści trudne do usunięcia osady tłuszczów kuchennych ze skraplaczy, jak również naloty tytoniowe z filtrów powietrza. Dlatego też doskonale nadaje się do czyszczenia wymienników umieszczonych w restauracjach, kuchniach oraz w innych miejscach o natężonym występowaniu tego typu zanieczyszczeń.

 

Renewz w postaci koncentratu może zostać rozcieńczony w różnych proporcjach - zależnie od stopnia zabrudzenia czyszczonej powierzchni – dzięki czemu jest ekonomiczny w użyciu (szczegóły w tabeli poniżej). Z jednej butli koncentratu można otrzymać nawet 38 litrów gotowego do użycia płynu. Z kolei Renewz w aerozolu szczególnie sprawdza się przy czyszczeniu małych urządzeń.


Renewz nie uszkadza aluminium, miedzi ani stali nierdzewnej. A dzięki zawartemu w składzie inhibitorowi zapobiega korozji.

Stosowanie

Preparat dostępny jest w formie koncentratu lub w gotowym do użycia aerozolu. Płyn uzyskiwany z koncentratu może być nanoszony niskociśnieniowo i po ok. 5 minutach wymaga spłukania.


Koncentrat Renewz – proporcje rozcieńczania oraz ilość gotowego do użycia płynu:
Zastosowanie Proporcje Gotowy płyn
Czyszczenie i rozjaśnianie mocno zabrudzonych
i zatłuszczonych urządzeń
1:3 15,2 l
Czyszczenie i lekkie rozjaśnianie średnio lub lekko
zabrudzonych urządzeń, usuwanie tlenków
1:6 26,6 l
Czyszczenie bez rozjaśniania lekko zabrudzonych urządzeń 1:9 38 l

Opakowania

Produkt Jednostkowe Zbiorcze
Renewz - koncentrat 3,8 l 4 szt.
Renewz - aerozol 0,41 kg 12 szt.

UWAGA! Produkt przeznaczony do użytku profesjonalnego. Warunkiem zakupu jest podanie numeru REGON (np. w trakcie składania zamówienia w polu "dodatkowe uwagi" lub w dowolny inny sposób).

Atesty, dopuszczenia

Atest PZH

Zobacz w sklepie

Wróć