Inne produkty Rectorseal

Wprawdzie serwis czystyuklad.pl poświęcony jest czyszczeniu klimatyzacji oraz preparatom Rectorseal, służącym do tego celu, to jednak pełna oferta Rectorseal wykracza poza ten zakres.

 

Poniżej przedstawiamy pokrótce inne produkty Rectorseal.

Zestaw ochronny do mycia klimatyzatorów split DESOLV.

Osłona do czyszczenia klimatyzatorów split Desolv

DesolvTM Cleaning Kit to zestaw akcesoriów do stosowania podczas mycia jednostek wewnętrznych klimatyzatorów typu split. Stanowi najlepszą metodę na to, aby szybko i bezpiecznie oczyścić parowniki, nie martwiąc się przy tym o zalanie ścian czy innych przedmiotów w otoczeniu mytego urządzenia.

 

DesolvTM Cleaning Kit nadaje się do stosowania z praktycznie wszystkimi modelami klimatyzatorów i umożliwia ich dokładne oczyszczenie przy użyciu spryskiwaczy ciśnieniowych.

 

Chroni ściany i inne przedmioty przez zniszczeniem, bezpiecznie odprowadzając wodę z zanieczyszczeniami do wiadra (dzięki długiemu rękawowi worka również w przypadku wysoko zamontowanych urządzeń). Po ukończeniu pracy wszystkie elementy zestawu wystarczy zapakować do wiadra (w komplecie) i wygodnie przetransportować w miejsce następnego zlecenia.

 

W zestawie znajdują się m.in. 2 worki z 240 cm rękawem do odprowadzania zanieczyszczeń a także wiadro wyposażone w blokadę zamknięcia i uszczelnienie, aby uniknąć przypadkowego wylania zawartości w pomieszczeniu.

Pompa ręczna do oczyszczania układów odprowadzania skroplin (i nie tylko) Mighty Pump

Pompa ręczka do udrażniania układów odprowadzania skroplin Mighty Pump

Pompa Mighty Pump wytwarza ciśnienie wystarczająco duże, aby szybko usunąć zatory ze szlamu, pleśni oraz brudu z wszelkiego typu układów odprowadzania skroplin. Lekka, wykonana z wytrzymałego PVC pompa eliminuje konieczność używania butli z azotem czy innych drogich urządzeń.

 

Mighty Pump jest pompą tłocząco-ssącą, tj. może być użyta do wypychania lub próżniowego zasysania zatorów. Może zatem być stosowana zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz pomieszczeń czy budynków. Znajduje ponadto zastosowanie przy opróżnianiu wody stojącej w tacach skroplin, zbiornikach nadmiarowych (również grzejników wodnych), rurach czy toaletach.

 

Mighty Pump jest wyposażona w elastyczne węże wejściowe i wyjściowe, umożliwiające podłączenie do standardowych linii odprowadzania skroplin (w zestawie również adapter ¾”) a także dwa zawory zwrotne, które umożliwiają przepływ w obie strony, zabezpieczając jednak przed cofaniem się przetłaczanej wody. Może być łatwo umyta poprzez przepłukanie czystą wodą.

Wspornik do montażu klimatyzatorów Mighty Bracket

Wspornik do montażu klimatyzatorów split Mighty Bracket

Mighty Bracket to wyjątkowy wspornik ułatwiający montaż jednostek wewnętrznych klimatyzatorów typu split. Umożliwia wykonanie pracy przez jedną osobę.

 

Wspornik zawiesza się na płycie montażowej klimatyzatora. Można następnie bezpiecznie umieścić na nim jednostkę wewnętrzną, w czasie podłączania rur i przewodów kondensatu oraz podłączeń elektrycznych.

 

Mighty Bracket wykonany został z dbałością o to, aby nie uszkodzić ani nie zarysować zarówno klimatyzatora, jak i ściany. Zsunięciu się ze wspornika lub zarysowaniu klimatyzatora zapobiega gumowa powierzchnia ramienia oraz jego rozkładana, zabezpieczająca końcówka z dodatkową osłoną z tkaniny. A regulowana, pokrytą gumą „stopka” zapewnia stabilność wspornika w trakcie montażu oraz zapobiega zarysowaniu ściany. Regulować można ponadto kąt nachylenia pomiędzy dwoma ramionami wspornika (4 ustawienia).

 

Mighty Bracket nadaje się do używania z klimatyzatorami większości producentów.

Wykrywacze nieszczelności Better Bubble i Low Temp

Better Bubble to nowoczesny preparat do lokalizacji miejsc nieszczelności. Pozwala wykrywać wycieki czynników chłodniczych, powietrza, tlenu, LPG, amoniaku i większości innych gazów. Może być zastosowany na wszelkiego typu rurach, wężach, zaworach, złączkach, zbiornikach ciśnieniowych, wężownicach, bateriach oziębiaczy i skraplaczy etc.

 

Przeznaczony jest do stosowania w zakresie temperatur powierzchni od -7 do 122 oC oraz w szerokim zakresie ciśnienia badanej instalacji.

 

Preparat nanosi się przy pomocy pędzla lub rozpylacza. W miejscu wycieku tworzą się duże, dobrze widoczne i długo utrzymujące się elastyczne bańki, które nie pękają pod ciśnieniem ani przy wietrznych warunkach.

 

Better Bubble dostępny jest w pojemniku 240ml (z pędzelkiem do nanoszenia), butli 950 ml (z atomizerem) oraz butli o poj. 3,8l.

 

Analogicznym produktem do stosowania w niższych temperaturach (-37 do 93 oC) jest preparat Low Temp. Dostępny w opakowaniu 240ml.

Uszczelniacze miejsc wycieków w instalacjach klimatyzacyjnych i chłodniczych Leak Freeze

AC Leak Freeze, to seria najnowocześniejszych preparatów do ciągłego uszczelniania wycieków w układach chłodniczych i klimatyzacyjnych.

 

AC Leak Freeze jest kompatybilny ze wszystkimi rodzajami olejów i czynników chłodniczych (z wyjątkiem amoniaku). Po dodaniu do systemu uszczelnia istniejące nieszczelności i działa prewencyjnie  przez co najmniej kolejny rok, uszczelniając ewentualne nowo powstałe wycieki.

 

Zalety AC Leak Freeze:

  • nie zawiera w składzie polimerów, w odróżnieniu od wielu innych konkurencyjnych produktów
  • nie powoduje zatykania sprężarek, stacji odzysku, zaworów Schradera, zaworów termostatycznych, mikrokanałów, pomp próżniowych, ani manometrów
  • w odróżnieniu od większości tego rodzaju produktów – nie aktywuje się pod wpływem wilgoci ani tlenu, lecz dopiero przy pojawieniu się wycieku czynnika chłodniczego
  • posiada akceptację producentów urządzeń
  • nie podnosi temperatury ani ciśnienia, nie obniża wydajności chłodniczej systemu ani wydajności sprężarki
  • nadaje się do użycia z miedzią i aluminium
  • nie reaguje z innymi uszczelniaczami, jakie mogły być wcześniej dodane do systemu
  • nie reaguje z olejami POE

Testery zakwaszenia oleju Acid Detector i Acid Detector for POE

tester zakwaszenia oleju Adic Detector for poe

Acid-Detector to podręczny zestaw do wykrywania zakwaszenia oleju w układach chłodniczych i klimatyzacyjnych. Pozwala bardzo szybko i bezbłędnie wykryć przekroczenie dopuszczalnego poziomu zakwaszenia oleju.

 

Stanowi ważny element profilaktyki, gdyż zakwaszenie oleju może prowadzić do korozji elementów instalacji a w konsekwencji do spalenia uzwojenia silnika sprężarki i konieczności jej wymiany. Wcześnie wykryte zakwaszenie pozwala natomiast podjąć odpowiednie środki zaradcze (np. zastosowanie neutralizatora kwasu Acid-Away) i uchronić układ przed poważnymi uszkodzeniami. Sprawdzenie poziomu zakwaszenia oleju jest niezbędne przed wymianą sprężarki po spaleniu silnika – co zawsze powoduje odłożenie się kwasu.

 

Nadaje się do zastosowania bez względu na rodzaj i wielkość sprężarki i instalacji.

 

Acid Detector służy do badania olejów mineralnych i alkilobenzenowych, natomiast Acid Detector for POE do badania zakwaszenia olejów poliestrowych.

Neutralizatory zakwaszenia oleju Acid-Away i Acid-Away for POE

Neutralizator kwasu w oleju w sprężarkach chłodniczych Acid Away for POE

Acid-Away to preparat do neutralizowania zakwaszenia oleju w instalacjach chłodniczych i klimatyzacyjnych. Stosowany jest głównie w układach, w których doszło do spalenia uzwojenia silnika sprężarki – co zawsze powoduje odłożenie się kwasu. Może być również używany profilaktycznie, dla ochrony elementów instalacji przed korozją oraz będącym tego następstwem spaleniem silnika sprężarki.

 

Szybko rozprowadza się w instalacji, całkowicie neutralizuje nawet najmniejsze ilości kwasu i uniemożliwia zakwaszenie instalacji. Pozwala uniknąć kosztownej, wielokrotnej wymiany oleju chłodniczego bądź płukania instalacji (nawet po wymianie oleju, w systemie pozostają szczątkowe ilości kwasu, które doprowadzić mogą do kolejnych awarii i konieczności wymiany sprężarki).

 

Acid-Away może być używany we wszystkich instalacjach chłodniczych i klimatyzacyjnych, wykorzystujących wszelkiego typu i rozmiaru sprężarki hermetyczne i półhermetyczne. Nie działa szkodliwie na sprężarki, filtry, zawory, kapilary ani inne elementy układów – nawet przy 40-krotnym przekroczeniu zalecanej dawki. 

 

Preparat został wszechstronnie przetestowany w różnorodnych warunkach i systemach, w zgodności z normami ANSI i ASHRAE. Testy dotyczyły również układów o bardzo silnym zakwaszeniu. Po jego zastosowaniu w żadnym przypadku nie doszło do ponownego spalenia sprężarki, nawet jeśli wcześniej zdarzało się to kilkakrotnie. Co więcej, testy przeprowadzone po kilku latach od zastosowania Acid-Away wykazały utrzymywanie się zerowego stopnia zakwaszenia oleju.

 

Do olejów mineralnych i alkilobenzenowych przeznaczony jest preparat Acid-Away, natomiast do olejów poliestrowych – Acid-Away for POE.

Wróć