Czyszczenie i dezynfekcja w skrócie

Dlaczego czyszczenie i dezynfekcja urządzeń klimatyzacyjnych i chłodniczych jest tak ważne? Możesz kliknąć tutaj aby zaznajomić się z tematem szczegółowo.

 

Albo zapoznać się z krótkim podsumowaniem:

Czyszczenie

Wszelkie zanieczyszczenia, jakie gromadzą się na lamelach (żebrach) parowników lub skraplaczy ograniczają wymianę powietrza między urządzeniem o otoczeniem. W przypadku parowników (jednostek wewnętrznych) będzie to wydmuch schłodzonego powietrza do pomieszczenia, a w przypadku skraplaczy (jednostek zewnętrznych) – oddanie ciepłego powietrza na zewnątrz.

 

Jeśli lamele są zabrudzone, ta wymiana ciepła staje się mniej efektywna – i wydajność chłodnicza urządzenia spada (czyli, mówiąc kolokwialnie: słabo chłodzi).

 

Co więcej, sprężarka musi pracować wydajniej, aby uzyskać (lub: próbować uzyskać) pożądany poziom chłodzenia. To prowadzi do:

  • zwiększenia poboru energii (nawet o kilkadziesiąt procent)
  • głośniejszej pracy urządzenia
  • większej awaryjności
  • krótszej żywotności urządzeń

Dezynfekcja

Parowniki (jednostki wewnętrzne) to idealne miejsce dla rozwoju drobnoustrojów – bakterii, grzybów i pleśni. To one są źródłem nieprzyjemnego zapachu, jaki potrafi wydobywać się z klimatyzacji. Co więcej, mogą stać się one przyczyną wielu różnych dolegliwości, alergii oraz chorób, ze słynną – i śmiertelnie niebezpieczną – „chorobą Legionistów” na czele. Dlatego regularna dezynfekcja klimatyzacji jest sprawą niezwykle ważną i po prostu nie warto jej lekceważyć. Dla własnego zdrowia.

Co robić?

Wystarczy użyć preparatu Coil Disinfectant, który w jednym kroku wyczyści i zdezynfekuje urządzenia. Przy okazji pozbędziemy się nieprzyjemnego zapachu i odświeżymy powietrze w pomieszczeniu.

 

W dodatku teraz Coil Disinfectant dostępny jest w bardzo atrakcyjnej, promocyjnej cenie:

Wróć